Automatické zavlažování trávníku pro svěží trávník

Pokud už jste vyřešili zalévání půdopokryvných rostlin, husté výsadby, živých plotů, keřů, stromků, skleníků a rostlin v nádobách, jistě jste už objevili kouzlo výhod kapkové závlahy. Je tedy na čase, postarat se o svěží a krásně zelený trávník.

 

Kapkové zavlažování má spoustu výhod a v kompletním zavlažovacím systému má své nezastupitelné místo. Ať už jste si vybrali systém kapkové závlahy na povrch či pod zem a vaše užitkové záhony i okrasná zahrada jsou díky vodě krásné,

Je čas se konečně postarat i o svěže zelený a hustý trávník. Vyměňte hadici za automatické zavlažování trávníku, které má neskutečné množství výhod.

 

Správná zahrada

Automatické zavlažování s mnoha výhodami.

Automatické zavlažování trávníku

Každodenní trávení času na zahradě s hadicí v ruce, kdy ji musíte přetahovat a nikdy nezalijete rovnoměrně celou plochu, vyměňte za automatické zavlažování trávníku. Budete lépe hospodařit s vodou a ušetříte za vodu. Programovatelná ovládací jednotka se dá řídit přes wi-fi a umožňuje vzdálenou správu. Součástí jsou elektromagnetické ventily, spojovací armatury, dešťové čidlo i postřikovače.

Vysunovací postřikovače

Vysunovací postřikovače mají více podob. Pro malé plochy slouží rozprašovací postřikovače. Po vysunutí tryska postřikuje plochu ve vymezeném úhlu stálým proudem. Pro střední plochy se používají rotační rozprašovací postřikovače s otáčecí hlavou a pramínky vody zavlažují vymezený prostor. Pro velké plochy slouží rotační postřikovače a otáčecí hlava s proudem vody se systematicky otáčí v nastaveném úhlu. Nechte si udělat návrh zavlažování přímo pro vaši plochu.

Proč zvolit automatické zavlažování zahrady i trávníku

Zavlažovací systém oceníte během celého roku, zejména v období sucha, kdy vám ušetří každý den spoustu práce se zaléváním. Nejvíce jej oceníte v době, kdy odjíždíte na dovolenou. Váš trávník, stromy, keře, rostliny i záhonky na zahradě vám v parných dnech neuschnou, i když budete třeba na pláži u moře. Systém automatické závlahy se o přísun vody postará za vás. Zavlažování může probíhat zcela automaticky bez vaší přítomnosti a můžete jej řídit a ovládat i na dálku.